Produktintroduktion Funktioner Användning:
Högtalaren är sammansatt av membran, talspole, magnetkretssystem och ram. Vanligtvis rektangulära, cirkulära, ovala, vissa högtalare på grund av användningen av tygmembran och skelett talspole, och få bra lågfrekventa, hög effekt och högkvalitativa ljudeffekter. Enligt kundernas behov kan ACP rekommendera olika hornlösningar för att spara designutrymme och kostnader för kunderna.
Diafragma antar internationellt ledande akustisk principstruktur och högkvalitativ polymermaterialfusion, ljudkavitet enligt kundens krav, baserat på elektroakustik, unik och genialisk design, utvecklade ultratunna, ultrahöga, specialstorlekar och andra icke-standardiserade produkter, för att genomföra inhemska och utländska välkända företag anpassade behov, vann ett gott rykte!



| 4 tums vattentät högtalare | |
| Beskrivning | Information |
| Mått (diameter × höjd) | 105*105*58mm |
| Form | Segment |
| Typ | Heltäckande vattentät högtalare |
| Vikt (g) | {{0}}.378±0,5 kg |
| Använda sig av: | Inomhus Utomhus |
| Magnetmaterial | Ferrit |
| Röstspolediam (mm/tum) | 20 mm |
| Nominell impedans (Ω) | 8Ω |
| Frekvensområde (Hz) | 50Hz~20KHz |
| Känslighet (dB@1m/w) | 84dB |
| Märkeffekt (W) | 20W |
| Distorsion (mindre än eller lika med %) | 5% |



