Designen på diskanthögtalaren är upphöjd för att göra ljudet smidigare, mjukare och behagligare.

Högkvalitativ gummikant. Hög temperaturbeständighet, anti-aging, kan användas under lång tid, ingen deformation.

| 5,25" vattentät koaxialhögtalare | |
| Beskrivning | Information |
| Mått (diameter × höjd) | 133 * 133 * 80mm |
| Form | Segment |
| Typ | Koaxial vattentät högtalare |
| Vikt (g) | {{0}}.584±0,5 kg |
| Använda: | Inomhus/utedörr |
| Magnetmaterial | Ferrit |
| Röstspolediam (mm/tum) | 25 mm |
| Nominell impedans (Ω) | 8Ω |
| Frekvensområde (Hz) | 50Hz~20KHz |
| Känslighet (dB@1m/w) | 84dB |
| Märkeffekt (W) | 20W |
| Distorsion (mindre än eller lika med %) | 5% |
| MOQ (MOQ) | 1000 st |
| LT | 45 DAGAR |
På ACP Speaker Company fokuserar vi på design och tillverkning av akustiska lösningar. För närvarande tillhandahåller vi tjänster till välkända tillverkare över hela världen och täcker ett brett spektrum av applikationer.
Våra huvudprodukter inkluderar högtalardrivrutiner för bärbara Bluetooth-enheter, drivrutiner för Wi-Fi-ljudhögtalare för konsumenter, drivrutiner för multimedialjud, PA-högtalardrivrutiner, bilhögtalare, TV-högtalardrivrutiner, tweeterdrivrutiner och andra.
![]() |
![]() |
![]() |
Förstklassig service från specialister
Hanterad Tillverkning
Vi hanterar till fullo din tillverkning för effektiv produktion, strikt kvalitetskontroll och strategiska inköp för att ge dig konkurrenskraftiga priser för att spara på kostnaderna.
Tillverkning & Produktion
Strategisk inköp
Strikt kvalitetskontroll
professionell högtalartillverkare och leverantör av akustiska lösningar.
Get in touch with our product specialist now:acoustic@acp-spk.com





