Denna 6,5--tums svarta koaxialhögtalare är vattentät och fuktsäker och använder en högpresterande ferritmagnetisk krets för att ge kraftfull kraft för högt ljudtryck, som verkligen kan återge klart fullt ljud och fyllig bas.
Subwoofern använder polypropenkonpapper, NBR-konpapperskant.
Diskanthornet använder högpresterande Ndfeb-magnet med hög flödestäthet och använder ett sfäriskt membran av titanfilm.



| 6,5" vattentät koaxialhögtalare | |
| Beskrivning | Information |
| Mått (diameter × höjd) | 169 * 90mm |
| Form | Runda |
| Typ | Vattentät koaxial högtalare |
| Vikt (g) | 1,45±0,5 kg |
| Använda: | Inomhus/utedörr |
| Magnetmaterial | Ferrit |
| Röstspolediam (mm/tum) | 30 mm |
| Nominell impedans (Ω) | 8Ω |
| Frekvensområde (Hz) | 50Hz~20KHz |
| Känslighet (dB@1m/w) | 90dB |
| Märkeffekt (W) | 100W |
| Förvrängning (mindre än eller lika med %) | 5% |
| MOQ (MOQ) | 1000 st |
| LT | 45 DAGAR |
ACP är en professionell tillverkning av ljudhögtalare.
Vi grundades 2006. Företaget har en egen industripark och en automatiserad produktionslinje och testutrustning online. Vi har ett seniort designteam och mogen simuleringsprogramvara. Samtidigt har vi också ett välskött kvalitetsteam. Vi har ett långsiktigt gott samarbete med välkända varumärken i olika länder och regioner.
Vi ser fram emot att samarbeta med ditt företag och bjuder uppriktigt in dig och ditt team att besöka vår fabrik för fältbesök och vägledning.



