6.5-tums högtalare med svart metallram, extern magnetisk förbättrad prestanda. Använda diskantkopp för att utöka bandbredden, papper med lätt vikt, förbättra känsligheten.



| 6,5" full-range högtalare | |
| Beskrivning | Information |
| PN | W6518R |
| Mått (diameter × höjd) | 165*67 mm |
| Form | Runda |
| Typ | Full range högtalare |
| Vikt (g) | {{0}}.512±0,5 kg |
| Använda: | Inomhus |
| Magnetmaterial | Ferrit |
| Röstspolediam (mm/tum) | 20 mm |
| Nominell impedans (Ω) | 4Ω |
| Frekvensområde (Hz) | 70Hz~20KHz |
| Känslighet (dB@1m/w) | 94dB |
| Märkeffekt (W) | 6W |
| Förvrängning (mindre än eller lika med %) | 5% |
| LT | 45 DAGAR |
| MOQ | 3000 st |
ACP är en professionell tillverkning av ljudhögtalare.
Vi grundades 2006. Företaget har en egen industripark och en automatiserad produktionslinje och testutrustning online. Vi har ett seniort designteam och mogen simuleringsprogramvara. Samtidigt har vi också ett välskött kvalitetsteam. Vi har ett långsiktigt gott samarbete med välkända varumärken i olika länder och regioner.
Vi ser fram emot att samarbeta med ditt företag och bjuder uppriktigt in dig och ditt team att besöka vår fabrik för fältbesök och vägledning.



