6,5" grå färg glasfiber kon papper tak högtalare med hink
Märkimpedans: 8Ω
Känslighet: 90dB SPL@1m/W
Effektivt frekvensområde: 85Hz~20KHz
Materialet i hinken: ABS miljöskyddsmaterial, hållbart, vattentätt, solskyddsmedel
Materialet i konpapper: Glasfiberkropp + NBR-kant
Nätskydd: Metall, färgprocess, blekningsbeständig, korrosionsbeständig, oxidationsbeständig, vattenbeständig.
| 6,5" takhögtalare med ABS-hink | |
| Beskrivning | Information |
| Mått (diameter × höjd) | 280*190mm |
| Form | Rund form med ABS-hink |
| Typ | Koaxialhögtalare med ABS-skopa |
| Vikt (g) | 2,36±0,5 kg |
| Använda: | Inomhus |
| Magnetmaterial | Ferrit |
| Röstspolediam (mm/tum) | 25 mm |
| Nominell impedans (Ω) | 8Ω |
| Frekvensområde (Hz) | 60Hz~20KHz |
| Känslighet (dB@1m/w) | 88dB |
| Märkeffekt (W) | 60W |
| Förvrängning (mindre än eller lika med %) | 5% |
| MOQ | 1000 st |
| LT | 50 DAGAR |





ACP är en professionell högtalarenhet, i tak, i vägg, på vägg och utomhushögtalare för både hem och kommersiella installationer fabrik. Vi grundades 2006. Företaget har en egen industripark och en automatiserad produktionslinje och testutrustning online. Vi har ett seniort designteam och mogen simuleringsprogramvara. Samtidigt har vi också ett välskött kvalitetsteam. Vi har ett långsiktigt gott samarbete med välkända varumärken i olika länder och regioner.


